Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

İnternet Sitesi Kullanım Koşulları-Yasal Uyarı

Bu bölüm, www.bilgiiscileri.com (Site) ziyaret ve kullanım koşullarını içermektedir.

www.bilgiiscileri.com ‘a erişmek veya siteyi kullanmakla birlikte aşağıda belirtilen koşulları kabul etmiş olursunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. "www.bilgiiscileri.com" bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
Bu site (bilgiiscileri.com) içeriğinde yer alan tüm marka, logo ve ses, görüntü, fotoğraf, video, yazı içeren bilgi ve belgeler (bundan sonra “içerik” olarak anılacaktır.) Bilgi İşçileri’ne ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Bakanlık ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. Sitede yer alan içeriğin tamamı veya herhangi bir kısmı yalnızca sahipleri tarafından veya sahiplerinin yazılı izni ile kullanılabilir. İçerik üzerinde izinsiz değişiklik yapmak, kopyalamak, kiralamak, ödünç vermek, iletmek ve yayınlamak yasaktır. Bu siteden alınan İçerik herhangi bir ticari amaçla kullanılamaz.

A. Siteye erişim ve sitenin kullanımı, aşağıdaki esas ve şartlara tabidir.

1. Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm bilgiler Bilgi İşçileri'den izin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

2. Siteyi kullanan kişinin, sitenin ilk defa kullanım anından itibaren geçerlilik kazanan "Kullanım Koşulları"nı kabul edilmiş sayılır. Bakanlık, "Kullanım Koşullarını", değişiklikleri çevrim içi yayınlamak koşulu ile her an değiştirme hakkını saklı tutar. Çevirim içi yayınlanan değişikliklerden zamanında haberdar olmak için "Kullanım Koşullarını" düzenli olarak takip etmek, site kullanıcısının sorumluluğundadır. Yapılan değişikliklerden sonra siteyi kullanmaya devam eden kişi, "Kullanım Koşulları"ndaki değişiklikleri kabul etmiş sayılır.

3. Bilgi İşçileri sitenin 24 saat erişilebilir olması için çalışmaktadır. Ancak değişik sebeplerle sitenin erişilebilir olmamasından sorumlu değildir.

4. Bu siteye erişim, herhangi bir duyuru yapılmaksızın geçici veya sürekli olarak durdurulabilir.

5. Bilgi İşçileri, site kullanıcılarına sunduğu bilgilerin doğru olması için her türlü gayreti göstermekle beraber, bilgilerin doğruluğu konusunda, açıktan veya ima yolu ile hiçbir garanti vermez. Bilgi İşçileri yanlış veya eksik bilgiden sorumlu değildir.

6. Site, üçüncü kişiler tarafından sunulan bilgiler de içerebilir. Üçüncü kişiler, bu sitede yayınlanan materyallerin ulusal ve uluslararası mevzuatla uyumlu olmasını sağlamak ile yükümlüdürler. Bilgi İşçileri, bu materyalin doğruluğunu garanti edemez ve materyaldeki hata, ihmal veya eksiklik, yanlış beyan, materyalde vaat edilen hizmetlerin yerine getirilmesinde meydana gelecek bir aksama veya getirilmesinin aksaması iddiası karşısında ve sitede duyurulan hizmetleri sunan firma, şirket veya bireyin iflası veya firma veya şirketin tasfiyesi durumlarında doğabilecek maddi/manevi kayıp veya zarar nedeniyle sorumluluk kabul etmeyeceğini açıkça beyan eder. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği, söz konusu kuruluşların kendilerine onaylatılmalıdır.

7. Bilgi İşçileri, sitenin kullanılması, kullanılamaması, bünyesinde sunulan bilgiler veya siteye bağlı olarak yapılan eylemler veya alınan kararlar nedeniyle kullanımında meydana gelen aksaklıktan, sitenin içerdiği materyalden, sitenin kullanımından sonra alınan bir karar veya yapılan bir eylemden doğan, kontrat, haksız fiil veya başka türlü (sınırlama olmadan, iş kaybından doğan zararlar veya kâr kaybı dahil) zararlardan sorumlu değildir.

8. Bilgi İşçileri, internet sitesinde yer alan linklerle ulaşılacak sitelerde sunulan bilgiler nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmez. Söz konusu linkler (bağlantılar) açıktan veya ima yolu ile herhangi bir garanti verilmeksizin, kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla verilmiştir.

B. Bu siteden yazılı ve/veya görsel nitelikte bilgi indirme, baskı alma ve internet sitelerinde kullanma ancak aşağıdaki koşullar dahilinde yapılabilir:

1. Kişisel kullanım;
1.1. Bilgi İşçileri’ne sahte bilgi bilgilerle kayıt olunamaz, site bilgileri kötüye kullanılamaz. TCK’ya aykırı ve/veya suç teşkil edecek hiçbir paylaşımda ve içerik talebinde bulunulamaz. Yazar olarak içerik oluşturan kişiler, kaynak gösterse dahi intihal yazı gönderemez.

1.2. İnternet sitesinde yer alan bilgilerin kullanımı kişisel kullanım ve/veya bilgi edinme amacı ile sınırlıdır. Ancak bu kapsamda gerçekleştirilen çoğaltma fiilleri hak sahibinin meşru menfaatlerine haklı bir sebep olmadan zarar veremez ya da eserden normal yararlanmaya aykırı olamaz, ticari amaçla kullanılamaz.

1.3. Sitedeki yazılı veya görsel materyal hiç bir şekilde değiştirilemez, telif hakkı ibareleri silinerek kullanılamaz.

1.4. Sitede yer alan eserlerin bütünü veya bir kısmı değiştirilerek veya başka bir suretle diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

1.5. Bu internet sitesindeki veriler ticari olmayan, bilgi alma amaçlı ve kişisel kullanım için indirebilir veya yazdırılabilir.

1.6. Bu internet sitesindeki verileri her hangi bir ticari amaç olmadan üçüncü şahıslara onların kişisel bilgilendirilmeleri için, içeriğin Bilgi İşçileri tarafından sağlandığını ve bu kayıt ve şartların onlara da uygulandığını ve bunlara uymak zorunda olduklarını belirtmek şartıyla gönderilebilir.

C. Sorumluluk Reddi
1. Bilgi İşçileri, bu sitede yer alan bilgilerin tam ve doğru olduğunu veya sayfaya kesintisiz giriş sağlanacağını garanti etmemektedir. İşbu sitede yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliğinde sayılmamaktadır ve bağlayıcı değildir. Bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiç bir garanti vermemektedir.

2. İnternet sitesinde yer alan dokümanların doğruluğu; yazım hatası, yazılım hatası, aktarım hatası, sistemlerin bozulması veya saldırıya uğraması gibi nedenlerden kaynaklanan hatalara karşı garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

3. Bu nedenle bu internet sitesinde yer alan elektronik dokümanlardaki hatalardan, eksikliklerden ya da bu dokümanlara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan Bilgi İşçileri sorumlu tutulamaz.

4. Bu internet sitesinin kullanımı sırasında her hangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, kusur veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü veya hat veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiç bir zarardan, Bilgi İşçileri ve/veya çalışanı, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.

5. Bu bilgiler doğrultusunda, Bilgi İşçileri, bu sitenin içeriğinde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir.

6. Sitede yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bilgi İşçileri dilediği zaman, sitenin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir, haber vermeksizin sitedeki bazı özellikleri veya bilgileri veya sitenin bazı bölümlerine erişimi sınırlandırabilir.

7. Bilgi İşçileri, internet sitesinin virüs önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Herhangi bir bilgi, belge, uygulama vb. indirmeden önce virüslerden korunma konusunda gerekli önlemlerin alınması tavsiye edilir.

8. Kullanım şartlarıyla ilgili ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, münhasıran Türk Hukuku kapsamında Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

9. Bilgi İşçisi ve Müşteriler bu sitenin "Üyelik" bölümüne kişisel bilgilerini (ad, soyad, e-mail adresi, telefon, biyografi vs.) girerek üye olabilir. Bilgi İşçisi üye olduktan sonra içerik üretmeye, Müşteri ise içerik talebini oluşturduğunda hizmet almaya başlar.

10. Müşteri olarak siteye üye olan kullanıcılar, içerik talebini açtıktan sonra ödemeyi yapar ve belirtilen sürede içeriği elde eder. Müşteri üyelik formuna doldurduğu bilgilerin doğruluğunu peşinen kabul eder. Müşteri tarafından yanlış verilen bilgiler sonucunda geciken içerik tesliminden Bilgi İşçileri sorumlu tutulamaz.

11. Bilgi İşçisi olarak üye olan kullanıcılar, verdikleri kişisel bilgilerin doğru olduğunu peşinen kabul etmiş olur. Bilgi İşçisinin üyelik formunda verdiği yanlış bilgilerden dolayı geciken ödemeden Bilgi İşçileri sorumlu tutulamaz.

12. Bilgi İşçisi tarafından siteye yüklenen tüm içeriklerin kullanım hakları süresiz olarak Bilgi İşçileri’ne aittir. Bilgi İşçileri, www.bilgiiscileri.com’a yazarlar tarafından yüklenen içerikleri kurum basılı ve görsel yayınlarında ve web sitelerinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak kullanabilecektir.

13. Bilgi İşçisi ve Müşteri, yukarıda belirtilen kullanım hakları için Bilgi İşçileri'ne izin verdiğini kabul eder.

14. Bilgi İşçisi, web sitesine yüklediği tüm içeriklerin Bilgi İşçileri'nin çeşitli reklam, tanıtım ve promosyon (billboard, televizyon reklamları, gazete ilanları vs.) faaliyetlerinde ve farklı mecralarda serbestçe kullanılmasına muvafakat ettiğini, bu hususta Bilgi İşçileri'nden her hangi bir hak ve nam altında hiçbir talepte bulunmayacağını beyan ve taahhüt eder.

15. Bilgi İşçisi tarafından www.bilgiiscileri.com’a yüklenen içeriklerin, siyasi veya ideolojik amaçlara hizmet etmesi, sakıncalı ve zararlı görüntüler içermesi, yasa ve genel ahlak kurallarına uygun olmaması durumunda Bilgi İşçileri bu içerikleri onaylamayacaktır.

16. Bilgi İşçileri, 18 yaşından küçüklerin, velileri veya vasilerinden izin almaksızın www.bilgiiscileri.com web sitesine Bilgi İşçisi olarak üye olmasından sorumlu tutulamaz.

D. Cookies
“Cookie” bilgisayarınıza gönderilebilen bir yazılımdır. “Cookie”ler İnternet Sitelerimizin ve servislerimizin nasıl kullanıldığına dair bilgileri toplamaya ve yönetmeye yarar. Eğer bilgisayarınıza bir “cookie” gönderirsek, sizin bilginiz ve onayınız olmadan, sizinle ilgili bir veri toplamayacaktır. O zamana kadar “cookie” sadece genel kullanım modellerini izleyecek ve sizi birey olarak tanımlamada kullanılmayacaktır.

©bilgiiscileri.com internet sitesinde yer alan internet sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır.

Sisteme kayıt gerçekleştiren tüm kullanıcılar işbu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.
Paragon Teknoloji A.Ş. bu sözleşme şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.